Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2022-08-25

Uszkodzona felga aluminiowa - czy warto naprawiać?

O uszkodzenie felgi aluminiowej wcale nie jest tak trudno, jak może się wydawać. Jeden nieostrożny ruch kołem kierownicy, najechanie na wysoki krawężnik, wpadnięcie do głębokiej dziury w drodze lub po prostu kolizja, w wyniku której ktoś wjedzie w bok naszego samochodu, uszkadzając alufelgę. Pojawia się wówczas pytane co dalej z tym fantem zrobić? Naprawiać, czy może kupować nowe felgi aluminiowe? Jaki jest koszt regeneracji felg samochodowych? Czy naprawiona w ten sposób felga będzie nadal bezpieczna w użytkowaniu? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Ile kosztuje renowacja i naprawa rantów felg aluminiowych?

Serwisy zajmujące się naprawą oraz renowacją alufelg oferują szeroki zakres usług. Te najpopularniejsze, z których klienci mogą korzystać to:

  • odnowienie alufelg;
  • prostowanie alufelgi;
  • spawanie alufelgi;
  • toczenie frontów cnc;
  • napawanie;
  • toczenie rantów.

Na czym polegają poszczególne, wyżej wymienione usługi?

Co to jest i ile kosztuje odnowienie alufelg?

Jest to podstawowy zabieg polegający na kompleksowej renowacji felg aluminiowych. W toku tej czynności powierzchnia obręczy jest czyszczona, piaskowana, polerowana i lakierowana. Jaki jest koszt regeneracji felg w takim przypadku? Za taką usługę będziemy musieli zapłacić od 150 do 320 złotych, zależnie od wielkości felgi. Im większa obręcz, tym koszt będzie wyższy.

Co to jest i ile kosztuje prostowanie alufelgi?

Prostowanie i spawanie felg aluminiowych ma miejsce wtedy, jeśli doszło do ich skrzywienia lub pęknięcia. Aby czynność ta mogła być wykonana, a felga nadal była trwała i bezpieczna w użytkowaniu. Cena, którą będziemy musieli zapłacić za prostowanie felg aluminiowych to od 70 do 120 złotych. Drugie tyle trzeba wydać za spawanie alufelg. I w tym przypadku cena zależna będzie od wielkości obręczy oraz charakteru usterki. Nie zawsze prostowanie i spawanie felg aluminiowych jest możliwe, np. wtedy, jeśli obręcz została mocno uszkodzona lub rozbita na kilka kawałków.

Co to jest i ile kosztuje spawanie alufelg??

Spawanie stopów aluminium wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a także specjalistycznego sprzętu. W przypadku mniejszych pęknięć cena za spawanie felg aluminiowych będzie wynosiła od 50 do 150 złotych. Im trudniejszy dostęp do uszkodzenia, a spawanie bardziej skomplikowane, trzeba się liczyć z wyższą ceną takiej usługi

Co to jest i ile kosztuje toczenie frontów CNC?

Koszt regeneracji felg, polegający na toczeniu frontów to wydatek rzędu od 120 do 150 zł za jedną felgę. Na czym ta czynność polega i jak jest wykonywana? Znajduje w niej zastosowanie obrabiarka CNC, charakteryzująca się wysoką precyzją oraz dokładnością. Fronty mogą być toczone od podstaw, dla uzyskania nowego wzoru, jak również dla odświeżenia istniejącego.

Co to jest i ile kosztuje napawanie felg aluminiowych?

Napawanie to czynność, która polega na nałożeniu na felgę nowej warstwy metalu, z jednoczesnym topieniem podłoża. Napawanie pozwala uzupełnić ubytki w felgach oraz uzyskać ich jednorodną powierzchnię. Za napawanie felg aluminiowych zapłacimy od 50 do 100 złotych.

Co to jest i ile kosztuje toczenie rantów felg?

Naprawa rantów felg aluminiowych jest kolejną często zamawianą usługą, szczególnie w przypadku alufelg z szerokim rantem. Może on ulec uszkodzeniu na skutek kolizji mechanicznych, jak również oddziaływania czynników chemicznych, soli drogowej itp. Naprawa rantów felg aluminiowych na szczęście nie jest kosztowna. Od jednej felgi trzeba liczyć około 30 do 50 złotych. Zabieg ten może nie do poznania odmienić wygląd felg, przywracając im dawny blask

Czy zatem warto naprawiać uszkodzoną felgę?

Biorąc pod uwagę, że nowa felga aluminiowa to cena od 300 złotych wzwyż, w przypadku stosunkowo niewielkich uszkodzeń, warto zdecydować się na naprawę istniejącej felgi. Jeśli jednak będziemy chcieli skorzystać ze wszystkich wyżej wymienionych usług, to koszt regeneracji felg może sięgnąć kwoty również 400 złotych lub więcej, co może równać się z ceną zakupu nowej obręczy. Radzimy zatem zawsze dokładnie sprawdzać cenniki firm, a także dokładnie szacować zakres naprawy i związane z tym koszty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Ok
2024-05-30
Super obsługa. Bardzo szybka realizacja zamówienia.
pixelpixel