Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Pierścienie centrujące do felg

Pierścienie centrujące to elementy, które stosuje się w celu precyzyjnego centrowania koła na piastach samochodu. Są to małe plastikowe lub metalowe pierścienie, które umieszcza się w otworze środkowym koła i które idealnie pasują do średnicy piasty samochodu.

  • z 25

Do czego służą pierścienie centrujące?

Pierścienie centrujące umożliwiają idealne dopasowanie koła do piasty samochodu i zapobiegają wibracjom i drganiom, które mogą powstać w wyniku nieprecyzyjnego montażu felgi na piastach. Dzięki pierścieniom centrującym koło jest stabilnie zamocowane, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ważne jest, aby pierścienie centrujące były dokładnie dopasowane do średnicy piasty i otworu w feldze, ponieważ niewłaściwe pierścienie mogą prowadzić do problemów związanych z montażem i wywoływać drgania, które wpłyną negatywnie na właściwości jezdne samochodu.

Dlaczego warto kupić pierścienie centrujące w sklepie SportWheels.pl?

Kupno pierścieni centrujących w sklepie internetowym SportWheels.pl jest korzystne z kilku powodów. Po pierwsze, umożliwiają one dokładne dopasowanie felg do piast samochodu, co pozytywnie wpływa na właściwości jezdne pojazdu, a także poprawia jego stabilność i bezpieczeństwo jazdy. Po drugie, stosowanie pierścieni centrujących pozwala na zminimalizowanie wibracji i drgań, które mogą powstać w wyniku nieprecyzyjnego montażu felgi na piastach, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy. Zakup pierścieni centrujących w naszym sklepie to niedrogi sposób na poprawienie wyglądu samochodu, ponieważ precyzyjne dopasowanie felg do piast pozwala uzyskać bardziej estetyczny efekt końcowy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj felg wymaga stosowania pierścieni centrujących, a dobór odpowiednich pierścieni powinien odbywać się zgodnie z wymaganiami producenta felg oraz samochodu. Jeśli masz wątpliwości czy Twój model samochodu może stosować pierścienie centrujące – zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.  


 

Jeżeli posiadasz lub kupiłeś felgi, w których otwór centralny jest większy niż średnica piasty, nie musisz martwić się ich wymianą na inne, z mniejszym otworem. Aby szybko, sprawnie i bezpiecznie rozwiązać ten problem, który jak się okazuje, jest powszechny na całym świecie, produkowane są tzw. pierścienie centrujące. Są to pierścienie z tworzywa sztucznego, dostępne w różnych wymiarach, czyli średnicach i grubościach.

Jak działają pierścienie centrujące do felg?

Pierścień centrujący nakładamy na piastę, dociskając go do samego końca. Następnie nakładamy na pierścień felgę z otworem centrującym, który był za duży w stosunku do samej piasty. Aby całość działała prawidłowo, czyli felga pozostawała idealnie w osi piasty, pierścień musi wypełnić wolną przestrzeń pomiędzy krawędzią zewnętrzną piasty a krawędzią wewnętrzną otworu centralnego. Jeżeli nie ma możliwości, aby precyzyjnie dokonać pomiaru grubości pierścieni, można kupić zestawy obejmujące pierścienie o takiej samej średnicy, ale różnych grubościach.

Czy pierścienie centrujące są bezpieczne?

Pierścienie centrujące to rozwiązanie powszechnie stosowane na całym świecie. Kupując pierścienie znanych i sprawdzonych marek, można być spokojnym o bezpieczne użytkowanie. Wykonane są one z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornych na oddziaływanie nawet dużych przeciążeń fizycznych podczas jazdy. Pierścienie centrujące w przypadku felg przelotowych będą widoczne na zewnątrz, chyba że zastosujemy dołączone do alufelg dekielki ozdobne, a w przypadku ich braku, zakupimy zamienniki dekielków aluminiowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Super współpraca, szybka realizacja zamówienia.
2024-05-27
Transakcja przebiegła bardzo sprawnie. Zadałem pytanie, czy wybrane felgi będą odpowiednie do mojego samochodu. Otrzymałem (szybko) odpowiedź potwierdzającą. Felgi kurier dostarczył szybciej niż deklarowano w ofercie
pixelpixel