Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Felgi aluminiowe 16 cali

  • z 154

Felgi aluminiowe 16 calowe spotykamy najczęściej w większych samochodach typu kompakt, sedan, kombi i crossover. Trzeba przyznać że duży rozmiar felg bardzo ładnie podkreśla stylistyczne piękno samochodu, optymalnie wypełniając wnęki w nadkolach. Felgi aluminiowe 16 cali mogą być zamiennie stosowane w samochodach, fabrycznie wyposażonych w felgi 15 calowe. Jest to możliwe jednak tylko wtedy, kiedy producent dopuścił taką możliwość i przy właściwym doborze rozmiaru nowych opon. Niezależnie jednak do jakiego samochodu chcecie kupić nowe alufelgi 16 calowe, mamy je w bardzo bogatej ofercie.

Pokaż więcej

Felgi aluminiowe 16 cali z najlepszych materiałów

Od wielu lat nasz sklep internetowy jest jednym z liderów sprzedaży felg samochodowych w sieci. W ofercie posiadamy kilkaset różnych modeli alufelg, dedykowanych do samochodów wszystkich marek i modeli. Klienci naszego sklepu mogą liczyć nie tylko na ciekawe wzornictwo obręczy aluminiowych, ale również na konkurencyjne ceny i szybki termin realizacji zamówienia. Ponadto zapewniamy profesjonalną obsługę i pomoc przy wyborze pasującego modelu felg do posianego samochodu. Sekretem trwałości zakupionych felg aluminiowych, jest oczywiście materiał, z którego zostały wykonane. Sprzedawane przez nas felgi aluminiowe 16 cali, wykonane zostały z wysokiej jakości stopów aluminium, poddanych procesowi odciążenia. Sprawiło to, że alufelgi są jeszcze lżejsze niż kiedyś, co przekłada się na wyższy komfort jazdy i prowadzenia samochodu.

oblicz ET felgi

Jakie zalety mają felgi aluminiowe 16 w samochodzie?

Szukasz powodu, aby wymienić stare obręcze na nowe felgi aluminiowe? Jeśli tak, mamy dla ciebie kilka dobrych powodów. Przed wszystkim względy wizualne. Alufelgi są piękne same w sobie. Do wyboru masz kilkadziesiąt różnych modeli w różnych kolorach. Do najczęściej wybieranych należą oczywiście felgi 5 ramienne w kolorze srebrnym. Jednak oprócz nich posiadamy felgi cztero i sześćioramienne, a także w niestandardowych kolorach, jak antracyt lub grafit. Kolejnym powodem przemawiającym za wyborem felg aluminiowych jest ich trwałość. Stopy aluminium są odporne na korozję, czego niestety nie można powiedzieć o felgach stalowych. Nie ma również potrzeby stosowania do nich kołpaków. Felgi aluminiowe 16 są również lżejsze od stalowych, co bezpośrednio przekłada się na wyższy komfort jazdy, większą precyzję kierowania i mniejsze spalanie paliwa.

Jak dbać o swoje nowe felgi aluminiowe 16?

Kiedy staniesz się już szczęśliwym posiadaczem nowych alufelg 16, na pewno zechcesz jak najszybciej założyć je na swój samochód. Powinieneś to zrobić w sprawdzonym warsztacie wulkanizacyjnym, posiadającym duże doświadczenie w montażu alufelg. Ponadto pamiętaj o podstawowych zasadach użytkowania aluminiowych obręczy. Do ich czyszczenia stosuj dedykowane środki chemiczne, usuwające zabrudzenia i zaschnięty pył z klocków hamulcowych bez potrzeby szorowania. Aby przedłużyć żywotność i ładny wygląd felg aluminiowych, warto na sezon zimowy zastąpić je felgami stalowymi lub gorszej jakości felgami aluminiowymi. Dlaczego? Zimą, z uwagi na śliską nawierzchnię dróg, wzrasta ryzyko uszkodzenia alufelg, np. wskutek uderzenia w krawężnik. Również sól drogowa używana do posypywania ulic okazuje się niebezpieczna dla alufelg, mogąc wchodzić z nimi w reakcje chemiczne.