Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Dystanse i adaptery do felg

Dystanse i adaptery do felg aluminiowych to elementy montażowe, które pozwalają na dokładne dopasowanie felg do samochodu. Dystanse i adaptery do felg aluminiowych pozwalają na indywidualne dopasowanie felg do samochodu oraz poprawę ich właściwości jezdnych. Ważne jest jednak, aby stosować tylko te elementy, które są zgodne z wymaganiami technicznymi danego modelu samochodu.

  • z 12

Najlepsze dystanse i adaptery do felg

Dystanse do felg to elementy, które umieszcza się pomiędzy felgą a piastą kół, co pozwala na zmianę rozstawu kół lub pogłębienie wnęki kołowej. Dzięki temu można uzyskać lepszą stabilność i precyzyjne prowadzenie pojazdu. Dystanse są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na ich dobór w zależności od wymagań indywidualnych potrzeb użytkownika. Adaptery do felg to elementy montażowe, które pozwalają na zamontowanie felg o innym rozstawie śrub w samochodach, których rozstaw śrub nie odpowiada temu rozstawowi. Adaptery są szczególnie przydatne, kiedy użytkownik chce zamontować felgi pochodzące z innego modelu samochodu na swoim pojeździe.

Dlaczego warto kupić dystanse i adaptery w sklepie internetowym SportWheels.pl?

Zakup dystansów i adapterów do felg aluminiowych  w sklepie SportWheels.pl niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwiają one dokładne dopasowanie felg do samochodu, co pozytywnie wpływa na właściwości jezdne pojazdu, a także poprawia jego wygląd. Dzięki dystansom do felg aluminiowych można zmienić rozstaw kół, co pozwala na uzyskanie lepszej stabilności oraz precyzyjnego prowadzenia auta. Adaptery do alufelg natomiast umożliwiają montaż felg, które pochodzą z innego modelu samochodu, a co za tym idzie - bardziej unikalny wygląd. Po drugie, dystanse i adaptery do felg mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z zbyt małym odstępem między kołami a nadkolem, szczególnie w przypadku zmiany rozmiaru felg. Dzięki zastosowaniu dystansów można wyregulować wysokość samochodu, co pozwoli uniknąć uszkodzeń spowodowanych przeciążeniem amortyzatorów. Korzystanie z dystansów i adapterów do felg aluminiowych zakupionych w sklepie SportWheels.pl pozwala na większą swobodę w personalizowaniu wyglądu samochodu, dzięki czemu można uzyskać unikalny, spersonalizowany styl, który podkreśli indywidualność właściciela pojazdu.


 

Chcesz zmienić rozstaw kół w swoim samochodzie? Sprawić, że koła będą odsunięte od siebie bardziej, niż w fabrycznej konfiguracji? Jeśli tak, jest to możliwe, ale potrzebne będą do tego dystanse i adaptery. Dystanse metalowe, toczone krążki, które mocuje się do piasty koła, aby zmienić jej szerokość i uzyskać większy rozstaw kół. Grubość dystansów może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu milimetrów, dając niemal nieograniczone możliwości tuningowania samochodu.

Dlaczego tak wiele osób sięga po dystanse samochodowe?

Dystanse to popularne akcesoria do felg, dzięki którym można nie tylko optycznie zmienić wygląd swojego samochodu, ale również znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zmiana rozstawu kół na większy sprawia, że samochód uzyskuje lepszą przyczepność do drogi, szczególnie podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Decydując się na zakup adapterów do kół swojego samochodu, koniecznie sprawdź wymiar otworu centralnego, średnicy otworów na śruby lub szpilki oraz ich rozstaw. Co w przypadku, jeśli upatrzone przez Ciebie dystanse mają rozmiar niezgodny z wymiarami piasty i felg Twojego auta? Z odsieczą przychodzą wówczas dedykowane adaptery samochodowe do felg.

Co to są adaptery samochodowe?

Adaptery na pierwszy rzut oka mogą przypominać dystanse, ale różnią się od nich ilością i wielkością otworów. O ile jedna strona adapterów będzie odpowiednia dla piasty, o tyle druga będzie miała inaczej rozmieszczone otwory, by można do nich przymocować felgę. Zarówno adaptery, jak i dystanse muszą być wykonane z wytrzymałych gatunków stali, najlepiej stopów metali lekkich, które są bardziej odporne na wibracje i drgania, nie pogarszając komfortu prowadzenia samochodu i nie obniżając bezpieczeństwa jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 369 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Szybka i rzetelna obsługa. Po złożeniu przeze mnie zamówienia, zadzwonił do mnie przedstawiciel sprzedawcy w celu weryfikacji specyfikacji produktu pod kątem dopasowania do pojazdu. Czas oczekiwania na dostawę był zgodny z informacją na stronie sprzedawcy. Jestem zadowolony i polecam zakupy w tym sklepie.
2024-05-13
Obsługa bardzo miła jak się umawialiśmy tak towar dostarczono.Felgi zgodne ze zdjęciami wszystko pasuje super . Pozdrawiam
pixelpixel