Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Dystanse i adaptery do felg

Chcesz zmienić rozstaw kół w swoim samochodzie? Sprawić, że koła będą odsunięte od siebie bardziej, niż w fabrycznej konfiguracji? Jeśli tak, jest to możliwe, ale potrzebne będą do tego dystanse i adaptery. Dystanse metalowe, toczone krążki, które mocuje się do piasty koła, aby zmienić jej szerokość i uzyskać większy rozstaw kół. Grubość dystansów może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu milimetrów, dając niemal nieograniczone możliwości tuningowania samochodu.

Dlaczego tak wiele osób sięga po dystanse samochodowe?

Dystanse to popularne akcesoria do felg, dzięki którym można nie tylko optycznie zmienić wygląd swojego samochodu, ale również znacząco poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zmiana rozstawu kół na większy sprawia, że samochód uzyskuje lepszą przyczepność do drogi, szczególnie podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Decydując się na zakup adapterów do kół swojego samochodu, koniecznie sprawdź wymiar otworu centralnego, średnicy otworów na śruby lub szpilki oraz ich rozstaw. Co w przypadku, jeśli upatrzone przez Ciebie dystanse mają rozmiar niezgodny z wymiarami piasty i felg Twojego auta? Z odsieczą przychodzą wówczas dedykowane adaptery samochodowe do felg.

Co to są adaptery samochodowe?

Adaptery na pierwszy rzut oka mogą przypominać dystanse, ale różnią się od nich ilością i wielkością otworów. O ile jedna strona adapterów będzie odpowiednia dla piasty, o tyle druga będzie miała inaczej rozmieszczone otwory, by można do nich przymocować felgę. Zarówno adaptery, jak i dystanse muszą być wykonane z wytrzymałych gatunków stali, najlepiej stopów metali lekkich, które są bardziej odporne na wibracje i drgania, nie pogarszając komfortu prowadzenia samochodu i nie obniżając bezpieczeństwa jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 37 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-02
Fantastyczna obsługa! Profesjonalny kontakt, wsparcie merytoryczne, konsultacje dotyczące szczegółów zamówienia! Konkretnie, szybko, rzetelnie! A to wszystko w przemiłej atmosferze. Naprawdę świetnie kupuje się produkty od osób, które pasjonują się tym co robią. Dzięki temu mogłem porozmawiać o konkretnym doborze felg do auta, tego jak chcę, żeby wyglądało, jak to wygląda w innych egzemplarzach, włącznie z dyskusją o ET - a "biliśmy się" o każdy milimetr ;) Jeszcze raz podkreślam: profesjonalnie i rzetelnie! Z czystym sumieniem polecam!
2022-11-29
Szybka i sprawna obsługa.