Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

  • z 12

Śruby i nakrętki do felg odgrywają niesamowicie ważną rolę w bezpiecznej jeździe. To właśnie na nich mocowane są obręcze do piasty i od ich długości i wytrzymałości zależy solidne osadzenie obręczy. Zależnie od modelu felg aluminiowych, mogą one mieć 4 lub 5 otworów na śruby. Ich grubość i długość jest ściśle określona przed producenta i kupując nowe śruby do felg, koniecznie należy wybrać odpowiedni rozmiar. Zbyt krótkie śruby do felg mogą nie pozwolić na odpowiednie wkręcenie do piasty, natomiast zbyt długie będą wystawać poza obrys felgi. Śruby do felg aluminiowych różnią się od śrub do felg stalowych konstrukcją główki, ale również rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Zastosowanie do alufelg źle dobranych śrub i nakrętek może prowadzić do trwałego uszkodzenia obręczy, a nawet uczynienia jej niezdatną do dalszego użytku.

Jak wybrać odpowiednie śruby do felg aluminiowych?

Najważniejsze parametry śrub do felg to długość gwintu wyrażona w milimetrach, rozmiar klucza sześciokątnego, np. K17 oznacza, że śruby możemy dokręcić przy pomocy klucza, a właściwie nasadki rozmiar 17. Ponadto istnieje jeszcze parametr M, czyli średnica gwinta. M12 mówi nam, że średnica trzpienia śruby do felgi wynosi 12 mm. Śruby do felg mogą jeszcze mieć łeb stożkowy lub kulisty, a odpowiedni wybór zależy od tego, jak wyprofilowany jest otwór w feldze. Jeżeli nie wiecie jaki rodzaj śrub jest odpowiedni dla waszego samochodu, prosimy o kontakt z nami i podanie marki i modelu auta, a także przesłanie zdjęcia posiadanych felg. Pomożemy dopasować właściwe śruby do nich.

Jak wybrać nakrętki do felg aluminiowych?

Wielu producentów stosuje odmienny sposób mocowania felg do piasty, a mianowicie tzw. szpilki. Są one fabrycznie przymocowane do piasty i nakłada się na nie felgi. Aby skutecznie je zamocować i aby nie spadały podczas jazdy, dokręca się je przy pomocy nakrętek. Mogą one mieć dwa rodzaje ? otwarte klasyczne lub zamknięte, ze specjalną tulejką, która zakrywa główkę szpilki, czyniąc je niewidoczną z zewnątrz. Rozwiązanie to oprócz wysokiej estetyki gwarantuje również maksymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz zanieczyszczeniami, mogącymi pojawiać się na drodze i prowadzić do zapieczenia się nakrętki na gwincie.

Nowoczesne nakrętki i śruby do felg aluminiowych

Nasz sklep internetowy przygotował dla wszystkich klientów bogaty wybór nakrętek i śrub do alufelg. Poza podstawowymi modelami można w nim znaleźć nietypowe rozwiązania, takie jak śruby i nakrętki w kolorze czarnym i oczywiście akcesoria chromowane. Wiele z naszych produktów może pochwalić się certyfikatami PIMOT, nadawanymi przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Korzystanie z tego typu akcesoriów daje gwarancję pełnego zadowolenia z ich trwałości i sposobu działania. Warto również wspomnieć o klasach twardości śrub, decydujących ich wytrzymałości na ścinanie. Większość dostępnych u nas śrub ma klasę twardości 10.9, co stanowi dla nich bardzo dobry wynik. Także wszystkie nasze śruby i nakrętki do felg są zabezpieczone przed korozją ? np. przez ocynk lub chromowanie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Bardzo profesjonalne doradztwo. Szybka wysyłka.
2024-06-18
Bardzo sprawna i fachową pomoc przy doborze alufelg.
pixelpixel