Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Nakrętki zabezpieczające do felg

Nakrętki Zabezpieczające (antykradzieżowe) do felg

Nakrętki zabezpieczające, znane również jako nakrętki antykradzieżowe, to małe, ale niezwykle istotne elementy w świecie motoryzacji. Służą one głównie do ochrony felg samochodowych przed kradzieżą oraz zapobiegają przypadkowemu odkręceniu się nakrętek podczas jazdy. Omówimy znaczenie nakrętek zabezpieczających do felg oraz jakie korzyści przynoszą kierowcom.

Zabezpiecz swoje felgi przed kradzieżą

Felgi samochodowe, szczególnie te o wyjątkowym wzornictwie lub wysokiej wartości, często stają się celem złodziei. Nakrętki antykradzieżowe stanowią skuteczną barierę dla potencjalnych złodziei. Dzięki swojemu specjalnemu designowi i mechanizmowi blokującemu, trudno jest zdjąć je bez odpowiedniego narzędzia. To sprawia, że kradzież felg staje się znacznie mniej atrakcyjna dla przestępców.

Zabezpieczenie felg aluminiowych przed kradzieżą

Nakrętki zabezpieczające nie tylko chronią przed kradzieżą, ale także zapobiegają wypadkom na drodze. Standardowe nakrętki mogą się poluzować wskutek drgań i wibracji podczas jazdy, co może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Nakrętki zabezpieczające są bardziej stabilne i trudniej je przypadkowo odkręcić, co wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Nakrętki antykradzieżowe są dostępne w różnych rodzajach i stylach. Istnieją modele, które wykorzystują specjalne klucze, aby zdjąć nakrętki, co czyni je jeszcze bardziej trudnymi do usunięcia przez potencjalnych złodziei. Inne modele posiadają mechanizm samoblokujący, który zapobiega odkręcaniu nakrętek standardowym kluczem. To oznacza, że nawet jeśli ktoś próbuje zdjąć nakrętki zwykłym kluczem, nie będzie to możliwe.

Montaż nakrętek zabezpieczających do felg

Montaż nakrętek zabezpieczających jest prosty i można go wykonać samodzielnie. W większości przypadków zestaw zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i instrukcje. Warto jednak pamiętać, że klucz do zdjęcia nakrętek zabezpieczających jest specjalny i unikalny dla danego zestawu. Dlatego ważne jest, aby zachować go w bezpiecznym miejscu.

Nakrętki antykradzieżowe online – dopasuj je do swoich felg

Nakrętki zabezpieczające to niewielkie, ale ważne elementy, które zapewniają ochronę felg samochodowych przed kradzieżą i pomagają w utrzymaniu bezpieczeństwa na drodze. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale warto rozważyć ich instalację, aby chronić swoją inwestycję oraz zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy.


 

Stosowanie nakrętek zabezpieczających to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia felg przed kradzieżą. Niestety, kradzieże felg aluminiowych w wielu miejscach na świecie są na porządku dziennym. Swoim atrakcyjnym wyglądem i dużą wartością zwracają uwagę wielu osób. Nie wszyscy z nich poprzestają na zachwycie, lecz idą o krok dalej, próbując na różne sposoby zdjąć je z samochodu i zabrać ze sobą. Ułatwia im to stosowanie standardowych śrub i nakrętek sześciokątnych. Wystarczy mieć przy sobie kilka kluczy w popularnych rozmiarach, aby w parę minut odkręcić nakrętki i ukraść felgi z samochodu. Czy można temu zapobiec? Tak. W tym właśnie celu wymyślone zostały nakrętki zabezpieczające do felg aluminiowych.

Jak stosować nakrętki antykradzieżowe do alufelg?

Konstrukcja takich nakrętek zabezpieczających tylko na pierwszy rzut oka jest podobna do zwykłych nakrętek. Kiedy przyjrzymy się im z bliska, zauważymy, że mają one zupełnie inny wzór, wymagający zastosowania specjalnych kluczy lub nasadek do nich. Wewnętrzna strona nakrętek może posiadać niestandardowe nacięcia lub być ukształtowana w taki sposób, aby nie dało się wykorzystać do ich odkręcenia standardowych kluczy i nasadek. Jest to możliwe wyłącznie przy zastosowaniu dedykowanych końcówek, sprzedawanych w zestawie z nakrętkami. Należy je osadzić na kluczu do kół i dopiero wtedy możliwe jest odkręcenie nakrętek zabezpieczających i zdjęcie felg.

Nakrętki zabezpieczające do kół ? w jakiej ilości je zakładać?

Aby maksymalnie utrudnić życie złodziejom, a tym samym jak najlepiej zabezpieczyć swoje felgi, nakrętki antykradzieżowe do felg powinny być zakładane na każdą ze szpilek. Niestety, często można spotkać się z sytuacją, że kierowcy chcący zaoszczędzić na kupnie nakrętek, zakładają tylko po jednej na każde koło. Natomiast pozostałe 3 lub 4 nakrętki są już standardowe. Taki widok może zachęcać złodzieja do podjęcia próby kradzieży, co oczywiście nie zawsze musi się udać. Niestety, podczas takich prób bardzo często dochodzi do poważnego uszkodzenia felgi lub jej porysowania. W efekcie koszty renowacji mogą być kilkukrotnie większe niż zakup takiej ilości nakrętek, która pozwoli na ich montaż na każdą szpilkę.

Co, jeśli zgubimy patent do nakrętki zabezpieczającej koła?

Nietrudno sobie wyobrazić, że może dojść do zagubienia nasadki pozwalającej odkręcić nakrętki antykradzieżowe. Producenci na szczęście i to przewidzieli, dlatego w większości przypadków w zestawie znajdują się dwa klucze / nasadki. Jeden z nich zawsze warto wozić ukryty we wnętrzu samochodu, na wypadek złapania kapcia i konieczności wymiany koła na drodze. Drugą, zapasową nasadkę warto schować w bezpiecznym miejscu w domu. Co, jeśli zagubione zostaną obie nasadki? W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zakup nowych w naszym sklepie lub? próba mechanicznego rozbrojenia nakrętek, co nie będzie ani łatwe, ani szybkie.

O czym pamiętać stosując nakrętki zabezpieczające do koła?

- Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa użytkowania, a także, by nie uszkodzić nakrętki, nie należy ich przykręcać ani odkręcać kluczem pneumatycznym. Za każdym razem należy to robić kluczem dynamometrycznym lub ręcznym, stosując podany przez producenta moment dokręcenia.

- Po przejechaniu 100 km od montażu nakrętek zaleca się sprawdzenie momentu ich dokręcenia, a w przypadku stwierdzenia luzów, ponowne dokręcenie do zalecanej wartości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Wszystko zgodnie z opisem. Felgi bardzo dobrze zabezpieczone.
2024-06-20
Bardzo dobry kontakt i wsparcie przy zamówieniu, szybka dostawa
pixelpixel