Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2022-10-14

Nowe felgi aluminiowe, a ekologia

Może wydawać się to abstrakcyjne, ale produkowanie aluminiowych felg samochodowych odgrywa kluczową rolę w ekologii. Zgodnie z planem ochrony klimatu, który ma być zrealizowany do 2050 roku członkowie Unii Europejskiej mają być bardziej neutralne dla klimatu. Recykling i redukcja gazów cieplarnianych jest tutaj kluczowym czynnikiem. Co wspólnego mają nowe felgi aluminiowe z ekologią?

Dlaczego nowe felgi, a nie stare?

Rygorystyczne przepisy, które dotyczą wszystkich producentów w Unii Europejskiej zmieniają się co roku. W związku z tym sam proces produkcji czy materiały wykorzystane do wykonania felg aluminiowych zeszłorocznych – mogą być już przestarzałe i niezgodne z aktualnymi normami. Narzucane normy mają ograniczyć produkcję gazów cieplarnianych i ułatwić np. recykling.

Producenci oryginalnych felg aluminiowych nie mogą pozwolić sobie na łamanie przepisów europejskich, dlatego na bieżąco aktualizują procesy produkcyjne w swoich fabrykach. Dzięki temu nowe felgi aluminiowe od najlepszych producentów są najbardziej ekologiczne w historii!

Jak producenci realizują pro-ekologiczność przy produkcji oryginalnych felg aluminiowych?

Produkowanie felg aluminiowych z wykorzystaniem zielonej energii

Większość producentów markowych felg aluminiowych produkuje swoje aluminium z wykorzystaniem tzw. zielonej energii. Zielona energia to inaczej czysta energia, która pochodzi całkowicie ze źródeł odnawialnych, a tym samym nie szkodzi środowisku i jest bardziej zrównoważona. W ten sposób producenci felg biorą odpowiedzialność na środowisko oraz swoich klientów. Firmy produkujące oryginalne felgi aluminiowe co roku zwiększają udział zielonej energii w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Zgodność produkcji z lokalnymi przepisami

Firmy, które zajmują się produkowaniem profesjonalnych felg aluminiowych i są nastawione na ekologiczność, zawsze produkują zgodnie z lokalnymi przepisami. Wiele marek felg aluminiowych dba również o czystą utylizację odpadów, które powstają podczas procesów przemysłowych.

Recykling odpadów przemysłowych

Wiele działań jest dobrych dla ekologii, a recykling jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić dla środowiska. Właśnie dlatego producenci najlepszych felg aluminiowych na świecie, wszystkie swoje odpady powstające podczas procesu produkcyjnego przekazują i ponownie wykorzystują liniowo, zwiększając tym samym udział aluminium pochodzącego z recyklingu.

Ekologiczni producenci felg aluminiowych

W sklepie internetowym SportWheels.pl znajdą Państwo wiele wzorów, kolorów i modeli felg aluminiowych. Posiadamy również bogatą ofertę z produktami marek, które szczególnie dbają o środowisko. Przykłady ekologicznych producentów felg aluminiowych dostępnych na SportWheels.pl:

Pełną listę producentów oryginalnych felg aluminiowych znajdziecie TUTAJ. Wybierając nowe felgi aluminiowe kieruj się rozsądkiem i wybierz najlepsza możliwą opcję.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 329 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Bardzo dobrze
2024-04-15
Obsługa zamówienia, kontakt z konsultantem i termin dostawy na bardzo dobrym poziomie , Polecam
pixelpixel