Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2020-03-23

Kiedy stosować dystanse do felg?Dystanse do felg najczęściej są kojarzone że światem tuningu optycznego samochodu. Kierowcy, którzy chcą nieco zmienić wygląd swojego pojazdu, decydują się na ich stosowanie aby zwiększyć rozstaw kół. Nawet nieznaczna zmiana odległości, pozwala uzyskać ciekawe efekty optyczne. Aby można to zrobić bezpiecznie i szybko, stosuje się właśnie metalowe dystanse do felg. Mają one postać krążków o różnej grubości, w których wykonano otwory na śruby mocujące koło oraz otwór centrujący. Aby dystanse mogły służyć prawidłowo, konieczna jest zmiana śrub na dłuższe o tyle, ile wynosi grubość dystansów. W jakich przypadkach powinniśmy się zdecydować na założenie dystansów?

Dystanse do felg w przypadku zwiększenia rozstawu kół

Obniżeniu zawieszenia samochodu często towarzyszy chęć zwiększenia rozstawu kół. Na pewno słyszeliście to powiedzenie „ma być nisko i szeroko”. Cel ten można osiągnąć stosując m.in. dystanse do felg. To stosunkowo tani i bezpieczny sposób modyfikowania wyglądu samochodu. Oczywiście dobierając dystanse do felg, należy zwracać uwagę na ich grubość. Zbyt duża grubość może prowadzić do tego, że koło będzie nadmiernie wystawać na zewnątrz i może ocierać o rant nadkola karoserii.

Dystanse do felg ze zbyt głębokim osadzeniem ET

Inny powód stosowania dystansów do felg, to wymiana oryginalnych felg na inny model. Może się zdarzyć, ze w zakupionych przez nas obręczach, producent przewidział zbyt duże osadzenie ET. W efekcie, koło zbyt mocno schowa się we wnęce nadkola. Konsekwencją tego będzie nienaturalny i nieproporcjonalny wygląd samochodu, problemy z kierowaniem, nieprawidłowe rozłożenie masy, niestabilność pojazdu w trakcie pokonywania zakrętów. Rozwiązaniem tego problemu są dystanse do felg z odpowiednio dobraną grubością. To dzięki nim nie będziemy się martwić źle dobranymi felgami.

Dystanse do felg przy zmianie hamulców na większe

Tuning samochodów może polegać na tzw. swapie, czyli montażu silnika o większej mocy, pochodzącym z innych modeli samochodów. Aby jazda takim autem była bezpieczna, w ślad za zwiększeniem mocy, należy zwiększyć skuteczność hamowania. Zazwyczaj nie obejdzie się bez zmiany tarcz i szczęk na większe. Te z kolei mogą się nie mieścić przy standardowym odsunięciu felg od piasty. Ponownie rozwiązaniem są dystanse do felg. Ich zastosowanie pozwala uzyskać więcej cennego miejsca na hamulce, a także poprawia ich wentylację. Chroni to tarcze i klocki przed przegrzaniem w sytuacji awaryjnego hamowania.
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 403 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Obsługa w należytym porządku. Aktualizacje statusu zamówienia na bieżąco w formie maili. Wszystko pewnie, jasno i klarownie. Polecam
2024-06-20
Bardzo dobry kontakt i wsparcie przy zamówieniu, szybka dostawa
pixelpixel