Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2020-05-18

Jaki lakier do felg aluminiowych?Myślisz o renowacji starych felg aluminiowych? Chcesz odświeżyć ich kolor oraz uczynić je jeszcze ładniejszymi? Nie zamierzasz korzystać z komercyjnych usług, ponieważ zawsze lubisz reperować i odnawiać felgi samodzielnie? Jeśli tak, dobrze się składa. W tym miejscu możesz odnaleźć wszystkie informacje dotyczące samodzielnego lakierowania felg aluminiowych.

Kiedy alufelgi wymagają lakierowania?

To bardzo proste – kiedy ich wygląd nie jest zadowalający. Ryski, zmatowienia lub otarcia lakieru skutecznie wpływają na pogorszenie się ich estetyki. Co można wówczas zrobić? Albo próbować je odnowić albo zakupić nowe. Czy jednak zawsze lakierowanie felg aluminiowych jest jedynym, skutecznym rozwiązaniem?

Jak przygotować felgi aluminiowe do malowania

Pierwszym krokiem jest zeszlifowanie powierzchni drobnoziarnistym papierem. W ten sposób przygotowuje się ją do późniejszego malowania. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego podkładu, na który po wyschnięciu nałożymy lakier akrylowy. Lakier akrylowy jest najlepszym wyborem do felg aluminiowych, gwarantując wysoką trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Lakier akrylowy na alufelgi nakładamy płynnymi, długimi ruchami. Po wyschnięciu lakieru, należy położyć ostatnią warstwę lakieru – lakierem bezbarwnym. Nadaje on połysk felgom, a jednocześnie chroni bazę przed uszkodzeniem.

Czy malowanie felg aluminiowych to dobry wybór?

Z pewnością lepiej jest w domowym zaciszu pomalować alufelgi, niż jeździć na zniszczonych i odrapanych. Czy jednak taka metoda renowacji będzie skuteczna? Niestety, domowe malowanie felg aluminiowych nie zapewnia tak dużej wytrzymałości lakierowi jak malowanie fabryczne. Wynika to z zupełnie innej technologii, a także urządzeń, które będziemy mieć do dyspozycji. Pomijając wysoką satysfakcję, jaką można uzyskać z tego typu działań, należy pamiętać o tym że ręcznie malowane alufelgi po pewnym czasie znowu będą się ścierać. Jeśli nasz budżet na to pozwala, lepiej jest kupić fabrycznie nowe felgi aluminiowe.

Na sam koniec kilka porad dotyczących malowania felg aluminiowych

  • Najlepsze efekty można uzyskać wtedy, kiedy lakier w puszcze jest nowo otwarty – gwarantuje to odpowiednio wysokie ciśnienie sprayu,
  • W większości przypadków lakierowanie felg aluminiowych lubi wysoką temperaturę. Zapewnia to lakierowi znacznie większą przyczepność cząstek do podłoża, a tym samym poprawia wytrzymałość nowo wykonanej powłoki lakierniczej.
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Piękne felgi. Super szybka dostawa.
2024-07-15
Bardzo profesjonalne doradztwo. Szybka wysyłka.
pixelpixel