Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2020-02-07

Jak przechowywać opony zimowe z felgami?Przyszła pora na zmianę opon zimowych na letnie. Długo na to czekałeś. Twój samochód ponownie odzyska ładny wygląd dzięki zadbanym alufelgom. Czy jednak zastanawiałeś się nad tym, jak właściwie przechowywać opony zimowe z felgami? Posiadanie dwóch kompletów opon jest coraz popularniejsze wśród kierowców. Pozwala im to na samodzielną wymianę opon bez wizyty w zakładzie wulkanizacyjnym, co oznacza niższe koszta eksploatacji pojazdu. Opony zimowe zwykle montujemy na tańszych felgach stalowych, które dobrze sobie radzą w zimowych warunkach. Sam fakt że opony zimowe są już osadzone na obręczach, w pewien sposób determinuje metodę ich przechowywania.

Przechowywanie opon z felgami na stosie

Niewątpliwie najbardziej popularna metoda przechowywania opon z felgami, to układanie ich jedna na drugiej. Jest to dopuszczalne, ale tylko wtedy, kiedy w każdej oponie zmniejszymy ciśnienie powietrza, przez jego upuszczenie zaworem. Dlaczego? Pozwoli to przenosić ciężar kół poprzez felgi, a nie opony. Dzięki temu opony nie będą obciążone i nie będą ulegać odkształceniom.

Przechowywanie opon z felgami na stojakach

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są specjalne stojaki. Składają się one ze stabilnej podstawy – np. krzyżaka i metalowego, pionowego elementu. Zamocowane do niego zostają specjalne okrągłe dystanse – podkładki, na których osadzamy każde koło. Pozwala to odseparować felgi z oponami od pozostałych, tak aby nie dochodziło do stykania i odkształcania opon. W tym przypadku nie ma potrzeby zmniejszania ciśnienia w oponach.

Przechowywanie opon z felgami na stojąco

Opony zimowe z felgami można również przechowywać w pozycji pionowej, czyli na stojąco. Jeżeli robimy to bezpośrednio na podłodze garażu, pamiętajmy o tym, aby co kilka tygodni je obrócić. Można również samodzielnie stworzyć stelaż, składający się z poziomej rurki i dwóch podpór. Pozwala to zawiesić koła, wykorzystując otwór w środków felgi. Taką konstrukcję bez trudu zamontujemy np. pod sufitem garażu, ograniczając ilość zajmowanego miejsca na podłodze.
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Obsługa w należytym porządku. Aktualizacje statusu zamówienia na bieżąco w formie maili. Wszystko pewnie, jasno i klarownie. Polecam
2024-06-18
Bardzo sprawna i fachową pomoc przy doborze alufelg.
pixelpixel