Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2021-06-30

Jak polerować felgi?

Polerowanie felg nie jest takie trudne i wymagające, jak może się niektórym wydawać. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać polerowanie felg aluminiowych w warunkach domowych, będziesz potrzebować kilku rzeczy.

Co będzie potrzebne, aby polerować felgi aluminiowe

•Papier ścierny – na pierwszy etap polerowania felg konieczny będzie papier ścierny o gramaturze 2500. Jest to drobnoziarnisty papier, który będzie usuwać z grubsza zanieczyszczenia oraz zmatowi powierzchnię. Dzięki temu kolejne etapy polerowania będą szły o wiele łatwiej, a praca szybko będzie posuwała się do przodu.

•Filc do polerowania – kolejny ważny przyrząd, bez którego polerowanie felg nie jest możliwe do wykonania, to specjalny filc. Może on mieć postać gąbki lub specjalnego krążka, który zakłada się na urządzeniu nazywanym polerką.

• Pasty do polerowania – trudno sobie wyobrazić polerowanie felg na sucho lub samą wodą. To po prostu nie możliwe. Dlatego też trzeba się zaopatrzyć w specjalne pasty i woski do polerowania. Wybór produktów na rynku jest bardzo duży, dlatego nikt nie będzie mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie produktu.

Polerowanie felg aluminiowych krok po kroku

Aby rozpocząć polerowanie felg, konieczne będzie wykonanie kilku istotnych zadań. Jest to ważne nie tylko dla wygody pracy, ale również uzyskania satysfakcjonujących efektów swojej pracy.

1. Zdjęcie felg aluminiowych z samochodu – część osób decyduje się na polerowanie felg aluminiowych kiedy są założone na samochodzie. Jednak jest to bardzo niewygodne, a do tego nie pozwala dotrzeć z przyrządami do polerowania do wszystkich, trudno dostępnych miejsc. Dlatego też zalecamy zdjęcie kół z samochody i polerowanie ich na koziołkach lub prowizorycznym stole.

2. Umycie felg – zanim rozpocznie się polerowanie, felgi należy dokładnie umyć. Najlepiej wykorzystać do tego dedykowane środki z pianą aktywną. Pozostawiamy ją na kilka minut na felgach, a następnie spłukujemy. Felgi tym samym są przygotowane do polerowania.

3. Rozpoczynamy polerowanie felg – na początek używamy papieru ściernego i dokładnie szlifujemy całą powierzchnię obręczy. W ten sposób usuwamy łuszczące się warstwy lakieru, a także wygładzamy te miejsca, do których mógł się przyczepić np. pył z klocków hamulcowych. Kiedy prace z użyciem papieru ściernego są już zakończone, następnie sięgamy po filc i pasty polerskie. Nakładamy je na felgi i polerujemy do uzyskania oczekiwanego efektu. Możemy polerować ręcznie lub z pomocą krążka polerskiego, który mocuje się np. do wiertarki.

4. Zabezpieczenie po polerowaniu – kiedy felgi są wypolerowane, warto zadbać o to, aby efekt ciężkiej pracy pozostał z nami jak najdłużej. Jak tego dokonać? Nakładając na alufelgi specjalny wosk. Tworzy on niewidoczną, twardą powłokę, nie dopuszczając do tego by brud przyczepiał się do powierzchni felg.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Super obsługa. Bardzo szybka realizacja zamówienia.
2024-05-27
Transakcja przebiegła bardzo sprawnie. Zadałem pytanie, czy wybrane felgi będą odpowiednie do mojego samochodu. Otrzymałem (szybko) odpowiedź potwierdzającą. Felgi kurier dostarczył szybciej niż deklarowano w ofercie
pixelpixel