Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2022-06-14

Ile waży felga aluminiowa?

Felgi aluminiowe to bardzo pożądany produkt we wszystkich skupach złomu. Obręcze wykonane ze stopów metali lekkich mają dużą wartość i stanowią stosunkowo dobry i szybki zarobek. Jeśli myślisz o zakupie nowych alufelg oraz posiadasz stare, które nie nadają się do dalszego użytku, pamiętaj, że możesz je wyrzucić na śmietnik lub spakować do bagażnika samochodu i zawieźć na pobliski skup złomu. Ile można zarobić na felgach aluminiowych na złom?

Waga felgi aluminiowej

To, ile wynosi waga felgi aluminiowej, zależy od jej wielkości, a tym samym ilości materiału potrzebnego do jej wykonania. Aby dokładniej zobrazować uśrednioną wagę dla różnych średnich felg aluminiowych, przygotowaliśmy poniższą tabelę.

Waga felgi aluminiowej w różnych rozmiarach
Średnica Szerokość Waga
14" 6" 6,5 kg
15" 6,5" 6,7 kg
16" 7" 7 kg
17" 7" 8,1 kg
18" 8" 9,9 kg

Jak łatwo można zaważyć, waga felgi aluminiowej waha się w przedziale 6 do 10 kg. Mając takie 4 felgi, otrzymujemy od prawie 25 kg do 40 kg cennego surowca, który szczególnie w dzisiejszych czasach jest bardzo deficytowy i pożądany. Tym bardziej nie opłaca się trzymać starych felg w garażu, aby zajmowały w nim cenne miejsce. Zamiast tego lepiej zawieźć je na skup złomu i sprzedać w cenie drogiego aluminium. Jak dużo pieniędzy można na tym zarobić?

Ile dostanę za felgi aluminiowe na złomie?

W ciągu ostatnich lat ceny złomu systematycznie rosną. Dotyczy to zarówno złomu stalowego, jak i aluminiowego. Pamiętaj, że jeśli chcesz sprzedać felgi aluminiowe na złom, powinny one być rozbrojone. Co to znaczy? Przede wszystkim muszą być z nich zdjęte opony i wymontowane wewnętrzne czujniki ciśnienia powietrza. Dostarczając na złom alufelgi z założonymi oponami, cena zostanie zmniejszona o koszt ich demontażu.

Ceny felg aluminiowych na złomie

To, ile dostaniesz za felgi aluminiowe na złomie, w dużej mierze zależy od miejsca w kraju, w którym chcesz je sprzedać. Średnio ceny wahają się od 8 do 9,5 zł za kilogram felgi z aluminium. Można szybko policzyć, że najmniejsza 15 calowa felga będzie kosztowała 6,5 kg x 8,5 zł = 55 złotych za jedną felgę. Sprzedając ich aż 4 sztuki, zarobimy na tym 220 złotych. Pamiętać trzeba, że to wyliczenie jest orientacyjne i dotyczy wariantu minimalnego. Zarobione 220 złotych można przeznaczyć na zakup nowych felg lub wykorzystać w inny dobry sposób. Taka ekstra gotówka na pewno każdemu może się przydać.

Waga felgi stalowej

Felgi stalowe mają większą rozpiętość wagi — wynika to z różnić konstrukcyjnych, które mogą pomiędzy nimi istnieć i oczywiście rozmiarów. Do obliczeń można uśrednić, że waga pojedynczej felgi stalowej to ok. 7,5 kg. Ile dostanę za felgi stalowe na złomie? Jest to dobre pytanie. Cena złomu stalowego w postaci felg wynosi około 1 złotego. Czyli za 4 felgi o wadze ok. 7,5 kg otrzymamy około 30 złotych. Nie jest to bardzo spektakularna i zadowalająca cena, dlatego w wielu przypadkach korzystniej będzie sprzedać felgi stalowe na rynku wtórnym. Jeśli tylko ich stan pozwala na dalsze użytkowanie, a one mogą wymagać np. tylko malowania, to za jedną felgę ze stali otrzymamy około 50 złotych. Wartość kompletu może zatem wynieść tyle, ile dostaniesz za felgi aluminiowe na złomie

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Ok
2024-05-28
Jestem mega zadowolony. Pełen profesionalizm ze strony konsultanta zajmującego się zamówieniem. Szybko, sprawnie mimo że felgi były na zamówienie pod konkretne auto. Gorąco polecam.
pixelpixel