Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2021-06-02

Ile kosztuje regeneracja felg aluminiowych?

Twoje alufelgi nie wyglądają już tak dobrze jak dawniej? Czas i trudne warunki użytkowania dają o sobie znać? Na ich powierzchni widoczne są rysy, zadrapania i zmatowienia? To normalne ślady użytkowania, których niestety nie można uniknąć. Jeżeli jeździsz na alufelgach, to musisz się z nimi liczyć. Nie oznacza to jednak ze felgom nie można przywrócić ich dawnego, zadbanego wyglądu. Oczywiście jest to możliwe, a z pomocą przychodzi profesjonalna renowacja felg aluminiowych. Na czym to polega? Jaka jest cena renowacji felg? I czy można ją przeprowadzić w warunkach domowych?

Co to jest renowacja felg aluminiowych?

To nic innego, jak tylko ich odnawianie. Kiedy felgi wyglądają już staro i na zniszczone, warto pomyśleć o ich odświeżeniu. Tym właśnie zajmuje się renowacja. Jest to czynność, której rezultatem będzie przywrócenie pierwotnego, bardzo zadbanego wyglądu felg aluminiowych. Jak przebiega renowacja felg aluminiowych oraz jaka jest cena tej usługi?

Polerowanie felg aluminiowych

Renowacja felg z aluminium w głównej mierze polega na ich polerowaniu. W tym procesie usunięciu ulegają drobne rysy i zadrapania, a powierzchnia felgi staje się wyjątkowo gładka i błyszcząca. Nie mogłoby to jednak być możliwe, gdyby nie dwie rzeczy. Pierwsza z nich to odpowiednio dobrane past . Zależnie od ilości i głębokości rys, konieczne jest dopasowanie pasty o właściwej ziarnistości. Na niewielkie, drobne rysy wystarczy pasta drobnoziarnista, z kolei na rysy głębokie, potrzebna będzie pasta o większej gramaturze. Kiedy już mamy wybraną pastę do polerowania, potrzebna będzie również polerka.

Renowacja felg – cena zależy od technologii

Polerowanie felg aluminiowych może być wykonywane na dwa sposoby. Pierwszy z nich towykorzystanie metod ręcznych. W tym celu przy pomocy specjalnej gąbki lub kółka, poleruje się każdy element obręczy. Można również sobie ułatwiać pracę, sięgając po dedykowane polerki. Są to najczęściej urządzenia zasilane elektrycznie, posiadające płynną regulację obrotów. Dzięki niej można szybciej usunąć rysy z powierzchni felg, nie obawiając się o ewentualne nadmierne starcie powłoki lakierniczej.

Co po polerowaniu felg?

Kiedy felgi są już wypolerowane, nie oznacza to że renowacja dobiegła końca. Daleko do niego. Wraz z polerowaniem starciu mogła ulec wierzchnia warstwa lakieru, czyli tzw. klar. Jest to lakier bezbarwny, zabezpieczający właściwy kolor felg, czyli bazę. Jeżeli jego grubość jest niewystarczająca. Należy go usunąć w całości. Felgę następnie odtłuszczamy, usuwając z powierzchni ewentualny pył, zabrudzenia i inne zanieczyszczenia. Kolejny krok to ponowne nałożenie na felgę warstwy bezbarwnej. Można do tego celu wykorzystać gotowe lakiery w sprayu, jak również oddać felgi do profesjonalnego malowania w zakładzie lakierniczym. Która metoda jest lepsza? Ta pierwsza z pewnością jest tańsza, natomiast druga gwarantuje lepszy efekt, gwarantowany większym doświadczeniem lakiernica.

Jak dbać o felgi, aby nie trzeba ich często odnawiać?

Przede wszystkim należy im poświęcić odpowiednio dużo uwagi podczas mycia. Rób to w sposób odpowiedni, nie stosując szczotek mogących zarysować powłokę lakierniczą. Zamiast tego stosuj pianę aktywną, którą nanosisz na felgi i pozostawiasz tak długo, aż zacznie działać i zmieniając kolor powoli będzie spływać z felg. Wówczas użyj myjki ciśnieniowej i za jej pomocą dokładniej zmyj cały brud, który pozostał na feldze. Jeżeli zabrudzenia są bardzo uporczywe, to całą czynność należy wykonać dwukrotnie.

Ile kosztuje renowacja felg – cena ma znaczenie

Oddając felgi do profesjonalnego warsztatu, który zajmuje się ich renowacją, należy liczyć się z ceną około 100 do 150 złotych za jedną felgą. Ostateczna cena zależeć będzie od modelu felgi i stanu, w jakim się znajduje. Felgi wieloramienne lub szprychowe są droższe w renowacji niż felgi 5-cio ramienne. Wynika to z większej ilości trudno dostępnych miejsc, które wymagają oczyszczenia. Podejmując wysiłek renowacji felg w warunkach domowych, koszt może się zamknąć w cenie do 100 złotych, które wydamy na papiery ścierne, gąbki, szmatki, pasty polerskie oraz lakier.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Profesjonalne podejście
2024-05-30
Super obsługa. Bardzo szybka realizacja zamówienia.
pixelpixel