Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2021-06-16

Felgi skręcane - cechy i charakterystyka

Spośród wielu rodzajów felg dostępnych na rynku, jedne z najciekawszych i najbardziej pożądanych to aluminiowe felgi skręcane. Co to takiego i jakie mają zalety? Czym się różnią felgi skręcane od tradycyjnych felg odlewanych? Firma, która wymyśliła felgi skręcane to BBS. Przyświecał jej jeden cel. stworzenie felgi uniwersalnej, która będzie nadawać się do jazdy po mieście, jak również jazdy sportowej. Co stało na przeszkodzie, by do tego celu wykorzystać ten sam model felgi? Przede wszystkim chodziło o zmienne ET w obu rodzajach obręczy. Rozwiązaniem okazały się właśnie felgi skręcane.

Jak zbudowana jest felg skręcana?

BBS opatentował wyjątkową konstrukcję felg, które zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to obręcz, nazywana również kołnierzem, a druga to środek, czyli wypełnienie felgi. Oba elementy łączone są ze sobą wieloma małymi śrubkami, których główki ukrywa się pod dedykowanymi nakładkami. Śruby oraz nakładki mogą być chromowane, matowe, szczotkowane lub malowane proszkowo na dowolnie inny kolor.

Jakie zalety mają felgi skręcane?

Co sprawia że tak wiele osób chce kupić dla siebie felgi skręcane? W czym tkwi fenomen ich popularności? W ładnym wyglądzie? A może w bardzo dobrej, dużej wytrzymałości, której nie są w stanie zapewnić inne rodzaje felg? To wszystko składa się w małych częściach na to, że chcemy w swoich samochodach mieć felgi skręcane. Również to że można je dowolnie konfigurować również nie pozostaje bez znaczenia, gdy przymierzamy się do kupna tego rodzaju felg.

Ile kosztują alufelgi skręcane?

Bardzo ciekawe pytanie dotyczy kosztów, które musimy zapłacić kiedy chcemy kupić felgi skręcane. Z uwagi na to że koszt ich produkcji jest wyższy niż koszt felg odlewanych, również cena jest odpowiednio wyższa. Ile zatem trzeba za nie zapłacić? Ceny nowych felg skręcanych rozpoczynają się od 3000 złotych. W zamian za tę jakby nie było wysoką cenę, otrzymujemy równie wysoką jakość. Felgi skręcane mają bardzo dużą wytrzymałość, lepiej przenoszą obciążenia, a elementem, który może ulec uszkodzeniu jest właśnie śruba. W takim przypadku nie ma potrzeby aby wymieniać całą felgę lub oddawać ją do spawania, wystarczy tylko uszkodzoną śrubę wymienić na nową. To znacznie szybsze i tańsze rozwiązanie, niż kompleksowa naprawa alufelgi.

Estetyka felg skręcanych

Jedną z wielu innych zalet felg skręcanych jest ich bardzo wysoka estetyka. Nie sposób im odmówić piękna i oryginalności. Felgi skręcane to najczęściej felgi szprychowe z szerokim rantem. Ten model obręczy bardzo dobrze nadaje się do stosowania w samochodach poddanych tuningowi optycznemu, a także z obniżonym nadwoziem. Jeśli zastosujemy śruby i nakrętki w kontrastującym kolorze z pozostałymi elementami felgi, można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, który będzie przyciągać wzrok i podkreślać wyjątkowość pojazdu.

Czyszczenie felg skręcanych

Osoby, które kupiły felgi skręcane z jeszcze jednego powodu są zadowolone z tego wyboru. Jakiego? Felgi te można w bardzo prosty sposób czyścić. Wystarczy odkręcić wszystkie śruby i rozłączyć oba elementy felg, a następnie osobno je czyścić. W ten sposób uzyskuje się łatwy dostęp do wszystkich zakamarków i trudno dostępnych miejsc.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Ok
2024-05-29
Obsługa rewelacyjna , pomaga w odpowiednim doborze części . Wszystko jak należy .
pixelpixel