Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2021-02-09

Felgi kute - właściwości, cena, sposób tworzenia

Felgi kute są najbardziej luksusowymi z wszystkich rodzajów felg aluminiowych. Co wpływa na ich wysoki stopień pożądania? Przede wszystkim technologia produkcji, bardzo różniąca się od innych metod produkcji felg. Jeśli nie słyszeliście wcześniej o felgach kutych, w tym artykule wszystko na ich temat znajdziecie.

Kute felgi – co to znaczy?

Kucie metalu kojarzy nam się głównie z pracą kowala. Jest w tym trochę racji. Jednak felgi kute nie powstają przy pomocy młota i kowadła, choć jest kilka wspólnych cech. Kucie felg odbywa się ze z użyciem specjalistycznych maszyn, które oddziałują bardzo dużym ciśnieniem na rozgrzane aluminium, nadając mu pożądany kształt. Kucie felg to proces czasochłonny i bardzo złożony. Po pierwsze na całym etapie produkcji wielokrotnie sprawdza się wytrzymałość felg oraz powstające w nich naprężenia. Ma to na celu zapewnienie najwyższej jakości i wytrzymałości gotowego produktu. Zagrożeniem może być zbyt mocne rozgrzanie aluminium lub zbyt silne kucie. Dzięki temu że felgi kute nie są produkcją seryjną, mogą być produkowane już od jednego kompletu. Właśnie unikalność produkcji i niepowtarzalne wzornictwo sprawia, że kute felgi aluminiowe są tak bardzo popularne wśród różnego rodzaju celebrytów. Chcąc wyróżnić swoje samochody z tłumu innych, decydują się na zaprojektowanie i wykonanie felg kutych na zamówienie.

Felgi kute – cena... do niskich nie należy

Nie trudno się domyślić że cena felg kutych nie jest najniższa. Na kosztowność produkcji wpływa wiele czynników. Pierwszy z nich to koszt zakupu samego materiału, a następnie czasochłonność produkcji i jej złożoność, a także samo przygotowanie projektu felg. Dodajmy, że aby mogły powstać felgi kute, konieczne jest stworzenie projektu 3D i jego dokładne zbadanie pod kątem wytrzymałość. Każdy element – obręcz, rant, ramiona, musi mieć starannie wyliczone rozmiary, aby sprostać trudnym warunkom użytkowania. Ile zatem należy wydać na felgi kute? Za komplet porządnie wykonanych obręczy będziemy musieli zapłacić od 4000 złotych. Dotyczy to felg kutych seryjnie produkowanych. W przypadku produkcji indywidualnej, cena może wzrosnąć dwukrotnie lub więcej.

Jakie właściwości mają felgi kute?

Co sprawia że felgi kute są tak chętnie kupowane i wręcz owiane legendarną popularnością? Po pierwsze to możliwość wykonania ich wg indywidualnego projektu. Nikt inny takich felg nie będzie posiadać. Ale na tym nie koniec. Felgi kute mają szereg innych właściwości, które warto przytoczyć.

  • Niska waga felg kutych– im lżejsze są felgi, tym lepsza dynamika jazdy samochodu, krótsza droga hamowania, a także większa żywotność układu zawieszenia.
  • Odporność na korozję– felgi kute produkuje się z aluminium, które rzecz jasna nie koroduje.
  • Dowolność kształtów– stylistyka felg kutych to sprawa nieograniczona, a jednocześnie największa korzyść wynikająca z ich zakupu.
  • Bardzo duża wytrzymałość– felgi kute są bardziej odporne na odkształcenia, z uwagi na co często są wykorzystywane w samochodach rajdowych i wyścigowych. - strona
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-21
Wszystko zgodnie z opisem. Felgi bardzo dobrze zabezpieczone.
2024-07-21
Piękne felgi. Super szybka dostawa.
pixelpixel