Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2022-12-15

Felgi flow forming – co to znaczy? Mocne i lekkie felgi na polskim rynku

W Internecie krąży wiele pytań, które dotyczą felg flow forming. Fani motoryzacji zastanawiają się z czego wynika ich wyższa cena od klasycznych felg aluminiowych. Co sprawia, że są one lżejsze i mocniejsze od innych propozycji dostępnych na rynku?

Flow forming jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii produkcyjnych w branży kół. Polega ona na wywieraniu nacisku na wewnętrzną część felgi podczas obracania się. Proces ten rozciąga i ściska aluminium co znacząco zwiększa wytrzymałość felg. Finalny produkt jest lżejszy, mocniejszy, bardziej elastyczny i ma zdecydowanie większą odporność na wstrząsy. Dodatkowo zwiększa nośność w stosunku do tradycyjnych felg aluminiowych. Właśnie dlatego producenci felg aluminiowych coraz częściej korzystają z tej metody.

Pod względem tych cech - felgi produkowane metodą flow forming, przypominają trochę obręcze wykonane w procesie kucia.

Zalety felgi flow forming

Technologia Flow Forming ma wiele zalet. Firmy produkujące felgi tą metodą stale ulepszają proces i wydajność, aby udoskonalać produkt końcowy. Decydując się na zakup felg wykonanych metodą flow forming zyskujemy:

  • felgi bardziej wytrzymałe od klasycznych produktów;
  • sporo lżejsze od tradycyjnych alusów, więc zmniejszają masę samego pojazdu;
  • ich wygląd przypomina felgi kute, ale felgi flow forming są zdecydowanie tańsze.

Produkowanie felg metodą Flow Forming pozwala wyeliminować wady, które w niektórych przypadkach - przy tradycyjnych obręczach aluminiowych - mogą się pojawić. Są to np. większa waga, zbyt duża porowatość czy mniejsza wytrzymałość. Ponadto felgi Flow Forming mają wpływ na dynamikę auta, krótszą drogę hamowania oraz zwiększają komfort jazdy.

Felgi aluminiowe produkowane metodą Flow Forming na pewno polubią właściciele aut sportowych na torze. Docenią je również kierowcy podczas codziennych zagrożeń na drodze.

Jak produkowane są felgi metodą flow forming?

Łoże odlanego półfabrykatu obręczy zostaje rozwalcowane na matrycy. W efekcie uzyskuje się materiał o większej wytrzymałości, co umożliwia produkcję obręczy o mniejszej grubości ścian przy wyższej wytrzymałości na obciążenia. Dzięki tej technologii produkcji możliwe jest zmniejszenie grubości łoża obręczy nawet o 50%.

felgi flow forming

  1. Podczas procesu formowania ciśnienie wywiera nacisk na wewnętrzną część obręczy podczas obracania.
  2. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie procesu, który rozciąga i spręża aluminium, co zwiększa jego wytrzymałość na rozciąganie.
  3. Finalnie otrzymujemy felgę, która jest lżejsza, mocniejsza i bardziej wytrzymała na wstrząsy.

Producenci felg Form Forming

Firm, które specjalizują się w produkowaniu felg metodą flow forming jest na rynku coraz więcej. Nic w tym dziwnego, ponieważ w ten sposób uzyskujemy świetna jakość w przystępnej cenie. Na dodatek takie felgi aluminiowe dostępne są również w wielu wzorach i kolorach co dodatkowo zachęca klientów do korzystania z tak atrakcyjnej oferty.

Szukając producentów felg form forming warto zapoznać się z asortymentem sklepu internetowego Sportwheels.pl. Posiadamy bogatą ofertę firm takich jak: Concaver, Japan RacingAUTEC czy Wrath Wheels, które cieszą się ogromną popularnością i zaufaniem wśród fanów motoryzacji. Felgi Flow Forming nie tylko skutecznie poprawią wygląd samochodu, ale również wpłyną na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Sklep internetowy SportWheels.pl dba o ekspresową realizację zamówień, a w razie jakichkolwiek wątpliwości - na każdym etapie zamówienia, można konsultować się z doświadczonymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
5+
2024-05-30
Super obsługa. Bardzo szybka realizacja zamówienia.
pixelpixel