Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2020-05-24

Czym się różnią śruby do felg aluminiowychWiele osób posiada dwa komplety felg. Pierwszy z nich to felgi stalowe, które najczęściej zakładane są na okres zimowy. Drugi komplet to felgi aluminiowe. Są to felgi znacznie ładniejsze, wyróżniające się estetyką, a jednocześnie przedstawiające o wiele większą wartość. Szukając pewnych oszczędności, część kierowców, ale również wulkanizatorów podpowiada im korzystanie z jednego zestawu śrub – zarówno do felg aluminiowych, jak również do felg stalowych. Czy jest to dobra decyzja? Czy może nie należy tego robić?

Poznaj różnice pomiędzy śrubami do felg aluminiowych i stalowych

Najważniejsze różnice dotyczą oczywiście samej budowy takiej śruby. Oczywiście bardzo prosto można założyć, że średnica gwintu jest identyczna w obu przypadkach, gdyż każda z tych śrub ma zostać przykręcona do tej samej piasty. Jednak różnice widoczne są w sposobie wykończenia główki śruby w miejscu jej łączenia się z gwintem.
  • Śruby do felg aluminiowych to najczęściej śruby stożkowe,
  • Śruby do felg stalowych to najczęściej śruby kuliste.
Na czym obie różnice polegają? Przede wszystkim na sile, z jaką konkretny model śruby może przymocować felgę do piasty. Otwory na śruby w felgach stalowych są wyprofilowane w sposób przystosowany do śrub kulistych. W alufelgach natomiast w sposób przystosowany do felg aluminiowych. Pomylenie obu z tych modeli śrub może skutkować tym, że felga będzie albo zbyt słabo przykręcona, albo zbyt mocno – co spowoduje zapieczenie się śruby i poważne problemy przy ich odkręcaniu.

Porównaj długość śrub do alusów i felg stalowych

Kolejna różnica pomiędzy felgami stalowymi i alufelgami dotyczy długości śrub. W przypadku śrub do felg aluminiowych, są one zwykle dłuższe niż długość śrub do felg stalowych. Różnica wynika przede wszystkim z różnic w budowie felg. Felgi aluminiowe, które są zazwyczaj grubsze, potrzebują tym samym dłuższego gwintu, który będzie w stanie przejść przez całą grubość obręczy. Natomiast w przypadku felg stalowych, ich konstrukcja jest bliźniacza do siebie, potrzeba również mniej materiału, aby móc je wykonać. Produkuje się je z cieńszej stali, dzięki czemu śruby do takich obręczy mogą być znacznie krótsze. Jeśli masz wątpliwości jakie śruby wybrać do swoich nowych felg aluminiowych, chętnie ci w tym pomożemy. Wystarczy się z nami skontaktować i wskazać model felg, do których chcesz dopasować odpowiednie śruby. Nie zapomnij również o podaniu modelu samochodu, w którym felgi mają zostać zamontowane. Nasi pracownicy udzielą Ci wszystkich koniecznych odpowiedzi, wskazując pasujące śruby.

Nowości

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Bardzo dobry kontakt i wsparcie przy zamówieniu, szybka dostawa
2024-06-18
Bardzo sprawna i fachową pomoc przy doborze alufelg.
pixelpixel