Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2021-10-19

Czy warto inwestować w chińskie felgi?

Przez wiele lat chińskie produkty nie cieszyły się dużym uznaniem wśród konsumentów. Ich niska cena zakupu była wynikiem niskiej jakości produkcji. Tak pozostawało przez długi czas i dotyczyło niemal wszystkich możliwych branż, w których chińska produkcja gościła. Odzież, kosmetyki, części samochodowe, elektronika. Od lat dwutysięcznych wiele się zmieniło. A wśród tych rzeczy między innymi technologia, którą wykorzystują chińskie zakłady produkcyjne. Ich standardy są coraz bliższe, równe, a czasami wręcz przewyższają jakość europejskiej produkcji. I tu pojawia się pytanie wielu kierowców – czy warto kupować chińskie felgi?

Po czym poznać chińskie felgi?

Przede wszystkim należy rozgraniczyć dwie grupy chińskich felg. Pierwsza z nich to uczciwej jakości produkty, które od początku do końca powstały wg starannie opracowanego projektu, przeszły testy i zostały dopuszczone do sprzedaży na całym świecie. Produkujące je firmy są dumne ze swoich wyrobów i chętnie się chwalą liniami produkcyjnymi, zapewniają serwis i nie trudno dotrzeć do wielu innych materiałów informacyjnych na ich temat.
Druga grupa produktów to chińskie felgi stalowe, które imitują felgi znanych marek. Chiny są jednym z największych producentów replik i podróbek. Począwszy od małej elektroniki użytkowej, poprzez odzież, biżuterię, skończywszy na częściach samochodowych, samochodach oraz felgach. Kiedy widzimy że można kupić komplet felg wyglądających jak znane światowe marki, ale ich cena jest niż o połowę lub jeszcze więcej niż oryginał, w naszej głowie powinna się zapalić lampka ostrzegawcza. Czym ta niska cena jest powodowana? Oczywiście udało się ją uzyskać kosztem jakości.

Chińskie felgi a ich jakość

Decydując się na zakup chińskich felg, należy być świadom ich ewentualnych ograniczeń oraz słabszej jakości i wytrzymałości względem oryginałów. Czy to oznacza że nie nadają się do użytkowania? Nie. Należy jednak zapewnić im właściwe warunki – spokojna jazda miejska, duża ostrożność w pokonywaniu nierówności, a przede wszystkim pamiętanie o tym, że w samochodzie mamy produkt niższej jakości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Wszystko super. Profesjonalna i miła obsługa, szybka realizacja, oferta poprawiana i dopasowywana do klienta.
2024-06-20
Bardzo dobry kontakt i wsparcie przy zamówieniu, szybka dostawa
pixelpixel