Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2020-07-13

Jakie wentyle do felg aluminiowychZ jakich powodów kierowcy decydują się na zakup felg aluminiowych? W zdecydowanej większości powodem jest chęć poprawy estetyki samochodu. Ładny, zadbany wygląd to wystarczający argument za tym, aby kupić nowe, ładne alufelgi. Jednak pewien ich detal w dalszym ciągu będzie mógł szpecić dopracowany wygląd. Tym detalem są wentyle.

Do czego służy wentyl samochodowy

Wentyl, a innymi słowy zawór, służy do napełniania opon powietrzem oraz do spuszczania tegoż powietrza z kół. Klasyczny wentyl składa się z plastikowej końcówki zakończonej mosiężnym zaworkiem, na który nakręca się plastikowy kapturek. Jest to standardowe rozwiązanie, spotykane w większości pojazdów. Zdążyliśmy do niego przywyknąć i zwykle nas nie razi. Są jednak esteci motoryzacji, którzy za nic w świecie nie zgodzą się na to, aby ich felgi aluminiowe były szpecone takimi klasycznymi wentylami. To właśnie z myślą o nich opracowano nowoczesne i bardzo dyskretne zawory ukryte do felg aluminiowych.

Co to są zawory ukryte do alufelg

Konstrukcja tego typu wentyli bardzo mocno różni się od klasycznych. Przede wszystkim poszczególne elementy zostały wykonane ze stali chromowanej lub matowej, aby komponować się z obręczą z aluminium. Zawór ukryty zbudowany jest z nasadki wkręcanej do felgi, do której następnie można przymocować adapter. Jest to wystająca rurka, służąca do podłączenia końcówki kompresora. Dzięki temu że adapter – rurka jest demontowana, można ją zdejmować i zakładać wtedy, gdy jest to konieczne. Taką sytuacją jest np. potrzeba uzupełnienia powietrza w kołach. Podczas jazdy, adaptery mogą bezpiecznie spoczywać w schowku samochodowym.

Jakie zalety mają ukryte wentyle do felg aluminiowych?

Niewątpliwą zaletą korzystania z tego typu rozwiązań jest ich bardzo wysoka estetyka. Koniec ze szpetnymi plastikowymi końcówkami wentyli oraz zielonymi kapturkami. Przyszła pora na nowe. Wentyle stalowe, które chowają się w obudowie felgi, a kiedy jest to potrzebne, można je przedłużyć za pomocą adapteru. Taki sposób montażu zapewnia wentylom znacznie wyższe bezpieczeństwo oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nie kuszą również swoim ładnym, zadbanym wyglądem, nie stwarzając tym samym potencjalnej okazji do kradzieży.

Koniec ze spuszczaniem powietrza z kół samochodu

Czy spotkała cię kiedyś taka sytuacja, że spieszyłeś się rano do pracy i musiałeś niespodziewanie wymieniać koło na zapasowe lub na flaku jechać na stację benzynową do kompresora? Celowe spuszczanie powietrza z kół to nagminna praktyka na wielu polskich osiedlach mieszkaniowych. Niewybredny żart czy celowa zemsta za „zajęcie” nieswojego miejsca parkingowego? Jakakolwiek by nie była motywacja osób, które tego dokonują, konsekwencje zawsze są jednakowo bolesne. Czy można im zapobiegać? W pewnym zakresie oczywiście że tak. Na przykład poprzez założenie w swoim samochodzie ukrytych wentyli. To rozwiązanie bardzo wygodne, a przy tym bezpieczne. Nikt więcej nie dowie się tego, gdzie w twoich alufelgach są zawory. Nawet jeśli go znajdzie, nie będzie mógł spuścić z kół powietrza, nie dysponując adapterami. Ukryte zawory świetnie nadają się do niemal każdego rodzaju felg aluminiowych. Wystarczy dopasować ich średnicę i gwint, a montaż jest niezwykle prosty. Nie ma również potrzeby częstego wymieniania, a specjalne nakrętki pozwalają zabezpieczyć wentyl przed dostawaniem się do niego zabrudzeń i wilgoci z drogi. Czy takie ukryte wentyle do felg aluminiowych są drogie? Niekoniecznie. Cena pojedynczego zaworka waha się w granicach 15 złotych za sztukę. Naszym zdaniem nie jest to wygórowana cena jak za tyle korzyści, które można dzięki nim uzyskać.
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 405 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Bardzo profesjonalne oraz indywidualne podejście do klienta byłem mega zdziwiony po pierwszym tel. Dzięki czemu poprawiłem swój wybór na plus
2024-06-20
Bardzo dobry kontakt i wsparcie przy zamówieniu, szybka dostawa
pixelpixel