Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

2018-11-11

Czujniki ciśnienia TPMS do każdego auta.

Czujniki ciśnienia TPMS do każdego auta.

Montaż czujników TPMSCUB System logoWszystkie samochodu produkowane od listopada 2014 fabrycznie są wyposażone w system TPMS. Służy on do monitorowania ciśnienia powietrza w każdym z kół pojazdu. TPMS ma informować kierowcę o zbyt niskim ciśnieniu, mogącym prowadzić nie tylko do szybszego zużycia opony, ale również do pogorszenia właściwości jezdnych, a nawet do doprowadzenia do kolizji lub wypadku. System TPMS dzieli się na dwie grupy: bezpośredni i pośredni.


System bezpośredni składa się z montowanych w zaworze każdego koła czujników ciśnienia. Ten rodzaj czujników TPMS Państwu oferujemy w naszym sklepie. Są to czujniki uniwersalne, pasujące do wszystkich marek i modeli samochodów obsługujących bezpośredni system TPMS. Komunikacja czujników z komputerem samochodu odbywa się drogę bezprzewodową, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia przewodów lub zafałszowania wyników. Montaż czujników w kole jest bardzo prosty, podobnie jak późniejsza konfiguracja i kalibracja. Komputer samochodu po krótkiej przejażdżce automatycznie wykrywa nowe czujniki TPMS i programuje je w pamięci. Wyniki przesyłane z każdego z czterech czujników są nieustannie analizowane przez komputer. W momencie wykrycia spadku ciśnienia powietrza w którymkolwiek z kół, kierowca jest o tym informowanym zapaleniem się specjalnej kontrolki na desce rozdzielczej. Jest to dla niego sygnał, aby sprawdzić ciśnienie i ewentualnie usunąć usterkę.Programator czujników ciśnienia

W ofercie posiadamy wszystkie akcesoria, narzędzia i czujniki TPMS firmy CUB System. Produkty tej marki cieszą się dużym zaufaniem klientów i pracowników renomowanych serwisów samochodowych. Wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, charakteryzują się długą i bezawaryjną pracą, a także wysoką dokładnością pomiarów. W sprzedaży posiadamy duży wybór czujników TPMS, jak również niezbędne narzędzia do ich obsługi – montażu oraz wymiany.

Czujnik ciśnienia TPMSW bezpośredni system TPMS, charakteryzujący się największą dokładnością i niezawodnością, wyposażona jest większość współcześnie produkowanych samochodów niemieckich, japońskich, a także samochody klasy premium. W samochodach miejskich, a także klasy niskiej i średniej instalowany jest system TPMS pośredni. Nie wykorzystuje on fizycznych czujników ciśnienia montowanych w zaworze koła, a korzysta z czujników ABS i ESC, które wykrywają spadek ciśnienia poprzez nieprawidłową liczbę obrotów koła. Metoda pomimo że tańsza w produkcji i serwisowaniu, nie zapewnia tak dużej dokładności pomiarów jak dedykowane czujniki TPMS, które mogą Państwo zakupić w naszym sklepie.

Nowości

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 329 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Fachowa pomoc oraz doradztwo w wyborze odpowiednich alufelg do mojej Skody Karoq. Bardzo dobrze zapakowane oraz dostarczone. Polecam jak najbardziej
2024-04-08
Produkt zgodny z opisem i szybko przysłany. Cena dużo niższa niż na Oponeo.
pixelpixel