Nie jesteś pewien czy felgi pasują? Zadzwoń do eksperta: +48 602 618 606, +48 608 044 170.

Koszyk0,00 zł

Opony letnie najczęściej kupowany rodzaj ogumienia samochodowego. Opony tego typu przeznaczone są do jazdy po nawierzchni suchej i mokrej, kiedy temperatura powietrza przekracza +6 stopni Celsjusza. Ich efektywność wzrasta wraz z temperaturą – im jest cieplej, tym większą uzyskują przyczepność do drogi. Letnie opony do samochodów osobowych, SUV i dostawczych, ma w swojej ofercie każdy liczący się producent. Czym się kierować wybierając nowe opony letnie do swojego samochodu? Najważniejszą rzeczą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zalecany rozmiar zawsze podawany jest przez producenta samochodu. Informacje na ten temat znajdują się w instrukcji pojazdu, a także specjalnej etykiecie, naklejanej na wnęce drzwi od strony kierowcy. Oprócz zalecanego rozmiaru, znajduje się tam również informacja o wartości ciśnienia powietrza, którym opony letnie powinny być napełnione.

Pokaż więcej

Kupując nowe opony letnie, sprawdź indeks prędkości

Bardzo ważnym oznaczeniem opon jest indeks prędkości. Określa on maksymalną dopuszczalną prędkość jazdy na konkretnym modelu opon. Indeks ma oznaczenia literowe, gdzie: R = max 170 km/h, S = max 180 km/h, T = max 190 km/h, H = max 210 km/h, V = max 240 km/h, W = max 270 km/h, Y = max 300 km/h. W praktyce oznacza to, że indeks opon powinien być dostosowany do mocy samochodu, a także stylu jazdy. Im większą pojemność silnika i liczbę koni mechanicznych ma Państwa samochód, tym wyższy indeks prędkości powinny mieć kupowane opony. Nasz sklep internetowy sprzedaje nowe opony letnie we wszystkich dostępnych indeksach prędkości, gwarantując niskie ceny i szybką realizację każdego zamówienia.

Nowe opony letnie online – zawsze mają świeży DOT

Kolejnym bardzo ważnym oznaczeniem, na które należy zwracać uwagę kupując nowe opony letnie, jest wartość DOT. Jest to zakodowana data produkcji opon. Informacje na ten temat znajdziemy na boku opony i składa się ona z 4 cyfr. Na przykład wartość 1318 oznacza, że opona została wyprodukowana w 13 tygodniu 2018 roku. Oczywiście, im wyższy DOT, tym opona jest nowsza i dłużej zachowa zalecane właściwości jazdy. Eksperymenty i badania naukowe dowiodły, że opona zachowuje zalecane właściwości przez 5 lat od daty produkcji.